הרפואה הסינית היא עולם עשיר מאין כמוהו, רחב ועמוק עם שורשים היסטוריים וקליניים. במשך למעלה מאלפיים שנות ניסיון מעשי ותיאורטי, פותחה תורה בעלת גוף ידע עצום המאפשרת הבנה וטיפול מעמיקים. מאז שהחלה את דרכה ועד היום היא ממשיכה להתפתח ולהתעדכן בענפי רפואה רבים ומגוונים.

התפיסה הסינית רואה באדם מיקרוקוסמוס, שבו הטבע כולו מתבטא בנו. היום והלילה, עונות השנה, מערכות הכוכבים, נהרות ואגמים, יבשות ואקלימים – כל אלו מיוצגים בתוכנו ומשפיעים עלינו. ככל שאורח החיים שלנו מותאם למקצבי החיים בטבע, קל יותר להסתגל ולנוע בחופשיות בתוך השינוי המתמיד בחיים, וכך ניתן להגיע למימוש מלוא הפוטנציאל הטמון בנו.

הטיפול נובע מתפיסת עולם רחבה בה ההסתכלות על האדם היא כמכלול, תוך התחשבות בגורמי השפעה מגוונים ולא במחלה או בסימפטומים בלבד. הקשר בין הגוף לנפש הוא עקרון בסיסי, הם משפיעים ותלויים אחד בשניה. כאשר הגוף מתפקד היטב הנפש מתפקדת היטב ולהפך. איננו מפרידים בין האדם שסובל מבעיה כזו או אחרת לבין ילדותו, אורח חייו, ראיית העולם שלו, הגנטיקה איתה בא לעולם וההיסטוריה המשפחתית שלו.

החיים המודרניים מתאפיינים בניתוק מן הטבע ובחיים מלאי דאגה. בעולם שכזה, מלא סטרס ואינטנסיביות, לא קל לשמור על בריאות טובה ולהיות קשובים לצרכי הגוף. הטיפול ברפואה הסינית חותר להשיב את האיזון וההרמוניה של האדם בתוך עצמו, בין האיברים הפנימיים, בין מערכות הגוף השונות ובין הגוף לנפש.

הרפואה הסינית ידעה מזמן את מה שמחקרים מערביים מאששים היום במחקר קליני הולך ומתרחב. מחקרים רבים מציגים את האפקטיביות החד-משמעית של הדיקור ואת צמחי המרפא כתרופות פוטנטיות טבעיות.
בעזרת השילוב המופלא שבין חכמת המזרח לקדמת המערב, אנו למדים כיצד להפנות את המבט כלפי פנים, לתוך עצמנו ומוצאים יחד לכל אדם את הדרך הייחודית והנכונה עבורו לחיות בבריאות שלמה.

כיצד נראה הטיפול?

האבחנה מתבצעת במספר שלבים – ראשית תשאול של הבעיה, של ההיסטוריה הרפואית האישית והמשפחתית, היכרות ראשונית וסקירה של מערכות הגוף. לאחר מכן בוחנים את הלשון והדופק בפרקי כף היד בכדי לאמוד את המצב האנרגטי של כל אחד מהאיברים הפנימיים ולהקשיב לסיפור שהגוף מספר. לאחר האבחנה מגיע שלב הטיפול עצמו, בו משתמשים בכלים שונים כמו דיקור, מגע – שיאצו, מוקסה, כוסות רוח, צמחי מרפא, המלצות תזונתיות, הצעות לשינוי באורח החיים ומתן תרגילים פשוטים להמשך עבודה בבית.
כל אדם הנכנס לקליניקה מקבל את הטיפול שהכי מתאים לו ושהכי יקדם אותו ויעזור לו.

דיקור

בעזרתן של מחטים סטריליות דקיקות המוחדרות לעור, אנו מייצרים גירוי למערכות הגוף ומעודדים אותו לפעול בהתאם לאופי נקודות הדיקור הנבחרות. הנקודות נמצאות לאורך ערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים. אלו פרושים לאורך כל הגוף וזורם בהם צ׳י – אנרגיית החיים, וזוהי האנרגיה שמופעלת בדיקור. הטיפול בדיקור מאופיין ביעילות ודיוק רב, בכמה מחטים בודדות ניתן לייצר שינוי גדול באופן בו אנו חווים את העולם.

שיאצו

טיפול במגע שמקורו ביפן, המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית. דרך מגע נעים ועוטף, טיפול השיאצו מאזן את הגוף, הנפש והמחשבה ושומר על החיוניות והבריאות. דרך לחיצות עדינות לאורך הגוף כולו, זרימת הדם והאנרגיה מתחדשות ונוצרת תחושת התכנסות ורגיעה עמוקה. מתאים לכאבים אורטופדיים, חוסרי איזון במערכת שריר-שלד בנוסף להרגעת הנפש, בעיות פנימיות ואיזון כללי. מטופלים רבים מעידים על חווית ׳פירוק והרכבה מחדש׳ כל טיפול.

צמחי מרפא

צמחי המרפא הסיניים מהווים כלי עוצמתי בטיפול ומסייעים להתגבר על המכשולים בדרך בעזרת חוכמת הטבע.
בעבור כל מטופל/ת נרקחת פורמולה מותאמת אישית, אשר מבוססת על פורמולות שנמצאות בשימוש יומיומי בסין מזה אלפיים שנה. כיום ישנו מחקר אקדמי נרחב המציג את סגולות המרפא של הצמחים הסיניים באופן מערבי ומאשר את הידע העתיק במונחים רפואיים מודרניים.

תזונה

לכל מזון יש אנרגטיקה ואופי שמשפיעים עלינו, וכיוון שאנחנו אוכלים מספר פעמים ביום לא יכולה להיות תרופה טובה יותר מאשר לאכול את מה שהכי טוב לנו. דרך העמקה בתזונה נכונה ותומכת נבנה תפריט מותאם אישית על פי צרכי הגוף לקידום בריאות אופטימלית, וזאת תוך התחשבות באורח חייו והרגליו של כל אדם. תזונה נכונה מאפשרת חיזוק של כל מערכות הגוף ומסייעת בהטמעת שינויים בהרגלי האכילה.

 

אורח חיים

המלצות לאורח חיים מייטיב שיעמיקו וישרישו את הטיפול, אילו הרגלים כדאי לאמץ בכדי להרגיש טוב יותר. זו הדרך בה לומדים לקחת את המושכות לידיים ולהפוך להיות המטפלים של עצמכם.
נלמד כמה תרגילים לחיזוק ולגמישות, איך אפשר עם קצת פחות סטרס, מתי ללכת לישון, לזכור לנשום, איך אפשר לעשות מדיטציה ולמה זה טוב, תזכורות ללכת לים וגם לעשות בדיקות דם!
יחד נראה מה אפשר לעשות כדי שהחיים יהיו יותר טובים, לעיתים השינויים הקטנים עושים את כל ההבדל.

Call Now Button